Bułgaria – ciekawe miejsca

Nieodkryte plaże Bułgarii

Bułgaria to niezwykle malowniczy i ciekawy kraj, który kusi magicznym wybrzeżem. Plaże zajmują tu aż 130 kilometrów z 378 kilometrowej linii brzegowej. Niektóre są niezwykle znane i oblegane przez turystów tak jak zakątki kurortu Złote Piaski, lecz można tu odnaleźć również inne, mniej tłoczne, bajeczne i odludne plaże zapraszające do głębokiego relaksu i kontaktu z naturą. To właśnie w okolicy tych perełek najlepiej spędzić wczasy, jeśli mają to być oryginalne i ciche chwile wśród magii przyrody.

Jakie jest bułgarskie wybrzeże

Wybrzeże Bułgarii jest niezwykle różnorodne. Jego południowe i północne odcinki są niejako odmienne – na północy tafla jest raczej spokojna, a plaże szerokie z łagodnym zejściem do morza. Dodatkowo można tu spotkać źródła mineralne. Na południu zaś dominuje dzikość. Plaże otoczone są bardzo stromymi wydmami, a zatoki można odnaleźć pomiędzy skałami. Ograniczają je także góry Strandża, północna część zaś zakończona jest na łańcuchu Bałkanów.

Odpoczynek na każdym z odcinków bułgarskiego wybrzeża może być naprawdę przyjemnym i niezwykłym doznaniem. Zwłaszcza w miejscach dzikich i niedostępnych. Dlaczego? Bo właśnie tu, z daleka od tłumu i zmartwień można skontaktować się z samym sobą, odetchnąć, naładować się pięknem.

Nieodkryte wybrzeże Bułgarii

Dzikie plaże, ciekawe atrakcje – czym Bułgaria zachwyca

Bułgaria pełna jest miejsc, które mogą zachwycić. Także tych mniej znanych. Bardziej dzikie zakątki można odnaleźć na piaszczystej i szerokiej plaży Złota Rybka w Sozopol, także samo miasto potrafi zauroczyć. Mnóstwo tu również sennych, rybackich miasteczek ze starymi nadbrzeżami, barwnymi straganami czy magicznymi uliczkami – to chociażby Achtopol czy Carewo. Warto odwiedzić też ostatnią miejscowość na bułgarskim wybrzeżu, czyli Sinmorec, gdzie czeka wyjątkowa plaża, pełna nostalgii atmosfera, skaliste klify, zielone łąki i rajski spokój.

Bułgaria zachwyca ilością dzikich, nieodkrytych plaż w przeróżnych miejscach na wybrzeżu. Zwłaszcza na południu, gdzie dominują takie perełki wśród okolicznych cudów. Warto właśnie tutaj odpocząć od zgiełku i spędzić wymarzone wakacje, zwłaszcza jeśli tęskni się za tym, co naturalne, głębokie i tak bliskie jak przyroda i jej piękno.

Zapisz

Zapisz

Zapisz