Obzor

Obzor to wyjątkowe miejsce znane już w czasach cesarstwa rzymskiego, znajdujące się na Riwierze Morza Czarnego w Bułgarii. Połączenie wspaniałej panoramy gór Stara Płanina i wyjątkowo długiej, piaszczystej plaży sprawia, że mimo niewielkiej obecnie popularności, kurort ten staje się coraz ważniejszym ośrodkiem turystycznym na mapie Bułgarii. Podróż do Obzor może być świetnym doświadczeniem, a składa się na to wiele czynników.

Miła nieco senna atmosfera tej małej miejscowości, ożywiana jest sporą liczbą barów i restauracji, które zapełniają się szczególnie w godzinach wieczornych w okresie letnim. Bułgaria słynie z pięknych plaż, między innymi dzięki plaży w Obzor. Fantastyczny pas długości 8 kilometrów pokryty piaskiem w kolorze złota opasa całe miasto. Wody Morza Czarnego są w pobliżu plaży dość płytkie i jasne, co sprzyja pobytowi dzieci.

Wzdłuż plaży, na kurorcie ciągnie się deptak otoczony kawiarenkami i barami pobliskich hoteli, dzięki czemu będąc na plaży nie trzeba się od niej oddalać, aby zjeść obiad czy przekąsić małe co nieco. Stara część Obzor stanowi zwartą zabudowę otaczającą plac – ryneczek z dużą fontanną i mnóstwem restauracyjek i barów. Wędrując po tych uliczkach szybko poznajesz wszystkie ciekawe zakamarki tego kurortu. Kierując się z tego placu na plażę miniesz niewielki park upstrzony palmami, w których cieniu można odpocząć obserwując turystów jaki i senną atmosferę samego miasteczka.

Kurort Obzor to również doskonała lokalizacja do wypadów wycieczkowych wzdłuż Morza Czarnego. Tylko 10 minut jazdy na północ dzieli Obzor od urokliwej miejscowości Byala, która ma kilka świetnych restauracji zlokalizowanych w porcie. I niewiele dalej na południe znajduje się Irakli Beach, w której znajduje się atrakcyjny rezerwat przyrody. Tylko pół godziny i znajdujesz się w Nessebar. Brukowane uliczki otoczone kamieniczkami i starymi kościołami, tego starego miasta zostały na tyle docenione, że znalazły się na liście UNESCO.

Miasto Obzor