Kurort Burgas

Burgas

Burgas to piękne miasto, a właściwie bułgarski kurort położony na półwyspie znajdującym się w północnej części Zatoki Burgaskiej w otoczeniu jezior Burgaskiego, Mandreńskiego i Atanasowskiego.

Początki miasta Burgas sięgają czasów, kiedy na tych terenach panowali Trakowie, z czasem władze nad wioską przejęli Rzymianie, którzy niewielką miejscowość przekształcili dość duże miasto, które nazwali Deultum, a z czasem zmieniło ono nazwę na Dewelt. Na okres panowania rzymskiego przypada też moment odkrycia leczniczych właściwości tutejszych wód. Dzięki temu miasto nadal się rozrastało i zyskiwało na popularności.

Obecne Burgas to również miejscowość uzdrowiskowa, a tutejszych Burgaskich łazienka Mineralnych leczy się wiele dolegliwości, m.in. choroby reumatyczne, zapalenia nerwów, choroby kręgosłupa i wiele innych związanych z narządem ruchu. Burgas znane jest również z zabytków, z których najciekawsze to katedra prawosławna św. Cyryla i Metodego, cerkwie św. Iwana Rylskiego, św. Marii Dziewicy.

Kolejną atrakcją kurortu Burgas są tutejsze muzea. Ze względu na wspaniałe zabytki to Muzeum Historyczne najbardziej jest warte odwiedzenia. Oprócz muzeów warto też odwiedzić Park Nadmorski znajdujący się w niewielkiej odległości od wybrzeża. Przez park można też zejść na główną plażę miasta, która za sprawą znajdującego się w niej magnetytu jest dość ciemna.

Miasto Burgas