Święty Konstantyn – nadmorski kurort w Bułgarii

Święty Konstantyn to piękny, nadmorski kurort zlokalizowany w północno-wschodniej części Bułgarii, nad Morzem Czarnym. Lokalne plaże oraz szeroka oferta turystyczna sprawiają, że miejsce to jest chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata.

Święty Konstantyn – co warto wiedzieć?

Święty Konstantyn to malownicze miejsce cechujące się doskonałą infrastrukturą turystyczną. Jest to doskonale znany ośrodek wypoczynkowy przyciągający turystów z całego globu, również z Polski. Okazuje się, że podstawową atrakcją kurortu są przepiękne, piaszczyste plaże, gdzie można zrelaksować się i cieszyć słonecznymi dniami. Plaże wyróżniają się tym, iż są bardzo czyste oraz piaszczyste. Co więcej, woda w Morzu Czarnym jest krystalicznie czysta. Dzięki temu turyści chętnie wracają do tego miejsca.

Dodatkowym atutem Świętego Konstantyna jest fakt, że ceny nie są wysokie. Pobyt w hotelach nie wiąże się z dużym kosztem. Co więcej, ceny w restauracjach są także niskie, zwłaszcza w porównaniu do kurortów w Hiszpanii czy we Włoszech. Kurort Święty Konstantyn znany jest z rozmaitych atrakcji turystycznych. Warto tutaj wymienić liczne zabytki, kompleksy sportowe oraz wiele innych.

Święty Konstantyn – atrakcje kurortu

Kurort ten jest co roku odwiedzany przez dziesiątki tysięcy turystów z całej Europy i nie tylko. W jego okolicy znajdują się liczne ścieżki turystyczne. Prowadzą one przez piękne lasy oraz pola uprawne. Pozwalają poznać tradycyjną bułgarską kulturę oraz historię. Święty Konstantyn to kurort, w którym znajduje się bardzo dużo sklepów, barów oraz restauracji. Serwowane są lokalne specjały. Można też zakupić rozmaite pamiątki.

Dodatkowo miejscowość ta wyróżnia się też świetnie rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Turyści mogą wypocząć w luksusowych hotelach czy pensjonatach. Warto dodać, że kurort ten to świetna opcja nie tylko dla par, ale także dla rodzin z dziećmi. Oferta jest tak szeroka, że każdy dobierze coś idealnego dla siebie. Święty Konstantyn to także świetna baza wypadowa do innych miejsc.